“Pojď půjdeme prodávat batohy!”

Jak jsem se dostala od analyzování dat přes potravinové alergie až k prodeji batohů? Děti! Šlo to docela jednoduše, tak nějak s postupem času asi každá maminka, která si nadšeně ke kočárku pořídí přebalovací tašku, zjistí, jak je neskutečně nepraktická. Hlavně ve chvílích, když s tou taškou a s dítětem potřebujete kamkoliv odejít bez kočárku. Vlečete dítě a tašku, která Vám visí přes rameno, neustále padá, zaclání, překáží dítěti, dítě potom padá a zaclání a tak pořád dokola až dojdete k tomu, že potřebujete…. BATOH!

Paráda, vyhrabete nějaký batoh ze svých nemateřských dob a přehodíte tam veškeré mateřsko-přebalovací potřeby a zjistíte, že i když jste vybrala poměrně velký batoh, zdá se najednou malý a je hned plný. I přes to zase vyrazíte ven dítě-batoh, batoh-dítě na vycházku. Všechno je zalité sluncem, běhají okolo Vás jednorožci a ptáčci pozpěvují, ale jen do chvíle, než z batohu potřebujete cokoliv vyndat. Ať je to co je to, v zásadě vždy je to u dna batohu a Vám nezbyde než celý batoh důkladně prohrabat a když už si myslíte, že tam ta náhradní plenka prostě není, přeci jen ji objevíte. Ve chvíli, kdy jí i s rukou vytáhnete z batohu zjistíte, že veškerý obsah batohu je rozhrabaný jako kdyby jím přeběhlo stádo… jednorožců!

No a tak jsem jako matka hledala způsob, jak toto dilema vyřešit, zlepšit alespoň to málo, co matka ve svých ranných mateřských stavech zlepšit může. Kamarádka Romana mi poslala odkaz na super batoh v akci. Původní cena okolo 1600 Kč. Oběma se nám moc líbil a zvažovaly jsme, že ho pořídíme. Zarazila jsem nás a trochu hledala a zjistila, že ho dokážu najít za zlomkovou cenu, ale musely bychom jich mít.. 1000! Chvíli jsme přemýšlely, počítaly a kalkulovaly a vzešla z toho památná věta: “Pojďme prodávat batohy!”, a tak jsme šly.

Na začátku nás čekalo vyjednávání, netajíme se tím, že dodavatelem batohu je námi prověřený čínský výrobce, komu se to nelíbí, ať si udělá průzkum… 90% spotřebního zboží na českém trhu je vyráběno v Číně. Nabídek byla spousta, ovšem komunikace s čínskými prodejci/výrobci je velmi psychicky náročná. Po více než měsíčním vyjednávání a denodenním vyměňování e-mailů jsme dospěly k výběru toho nejlepšího dodavatele, co se týče kvality, ceny i komunikace. Následně jsme objednaly vzorky a s obavami čekaly. Mezitím jsme udělaly nákladovou kalkulaci a… překvapení bylo veliké, aniž bychom započítaly náklady na naši práci, vyšplhaly jsme se s cenou výš než jsme počítaly na začátku. Ono jenom clo a DPH je poměrně vysoký náklad, když se ještě připočítá doprava, obalový materiál a další náklady. Jsme na té ceně jakou Vám nabízíme v eshopu.

Když jsme odsouhlasily vzorky, zbývalo vybrat banku, která výhodně dokáže převádět peníze na dolary a nezruinují nás bankovní poplatky. To se povedlo. Dále bylo potřeba připravit distribuci výrobků k Vám – našim milým zákazníkům. Eshop jsem měla v záloze z předvelikonoční snahy o prodej veganské čokolády, tak jsem jej oprašila a zjistila, že potřebujeme zboží odesílat a za zboží přijímat platby. Jedna varianta byla vše dělat na koleni –  platby přijímat jen na bankovní účet a posílat Vám balíčky Českou poštou, ale my jsme si řekly NE! Když už jdeme k Vám zákazníkům, tak ať máte možnost volby! A tak nastalo další kolo hledání a vyjednávání, až jsme pro Vás zařídily možnost platby přes GoPay s nepřeberným množstvím platebních metod a možnost výběru dopravy přes Uloženku a její partnery (DPD, Česká pošta, Poštomat,…). Samozřejmě Vás rády uvidíme, a tak máte také možnost osobního odběru, ale zatím pouze po telefonické domluvě.

K tomu abychom mohly používat platby kartou přes internet je nutné dostát legislativním požadavkům, a tak jsme si střihly tvorbu obchodních podmínek a reklamačního řádu. Taky je nikdy na eShopech nečtete? Naše Vám můžeme doporučit, snažily jsme se pro Vás! Pokud Vás naše výrobky zaujaly a chcete je vyzkoušet máte možnost dle zákona zboží objednat a do 14 dnů vrátit – máme k tomu připravenou i byrokracii, a to formulář na vrácení, takže se nemáte čeho bát, a tak objednávejte a nakupujte. Když už jsme byly v té legislativě, nechtěla jsem nic ponechat náhodě a střihla jsem si jednu komplet čínskou smlouvu o spolupráci. Smlouva byla ze strany našeho dodavatele velice rychle zprocesovaná a vrácena s kulatým červeným razítkem – tak jak to má být.

Mezitím bylo třeba připravit spoustu dalších věcí, nakoupit obalový materiál, připravit e-maily do eshopu, faktury, skladovací prostory, skladové listy, připravit se fyzicky i psychicky na přejímku a počítání zboží a hlídání kvality. Užily jsme si také vyjednávání o logu, nekonečné zasílání požadovaného návrhu a úpravy, neustálé kontroly zda druhá strana opravdu rozumí našemu zadání. No a výsledkem je: Mateřský batoh Exceland.

Něco málo o značce – Exceland je zaregistrovaná ochranná známka a rády bychom pod touto značkou uváděly na český trh produkty, které usnadní maminkám život. Naším cílem není zbohatnout na prodeji 100 kusů daného produktu, ale poskytnout takovou cenu, kdy budou výrobky pro maminky cenově i jinak dostupné. Poskytujeme Vám klasickou dvouletou záruku. Snažíme se Vám vycházet, co nejvíce vstříc a tak nejsme plátci DPH. Vymýšlíme pro Vás dárky a akce, které se Vám hodí a které využijete, jsme s Vámi na stejné lodi – proto projekt Maminky maminkám.

Když jsem byla malá, chtěla jsem být prodavačka a později spisovatelka. Kdybych bývala byla tušila, že to prodávání bude znamenat projít si vším v podstatě od píky.  Vsuvka! Taky Vám vrtá hlavou, co to vlastně ta píka je? Dovolím si citaci: “Pojem “od píky” se užívá v několika spojeních např.: vypracovat se od píky, sloužit od píky, začít od píky. Vždy se jedná o zdůraznění faktu, že se v určité činnosti (oboru) daný jedinec vypracoval k lepšímu či významnějšímu postu sám od začátku, z nejnižších pozic/začal z ničeho/s holýma rukama. V obecné rovině je tímto úslovím míněno: začít od nejprostšího začátku či základu. Píka je označení pro útočnou bodnou zbraň v podobě kovového hrotu na dřevěném bidle. Zbraň používali prostí vojáci.” (Zdroj)

No a co všechno znamenalo: “Pojď půjdeme prodávat batohy”? Stát se:

 • procurement specialistkou
 • překladatelkou
 • kontrolorkou kvality
 • právničkou
 • obchodnicí s cizími měnami
 • tvůrkyní eshopu
 • systémovou integrátorkou
 • grafickou návrhářkou
 • testerem platebních metod
 • účetní
 • skladnicí
 • manažerkou obchodu
 • investiční specialistkou
 • scénáristkou
 • aranžerkou
 • celní deklarantkou
 • ….

Nic moc, pokud na to má člověk čas, třeba alespoň po práci, ale při dvou malých úžasných dětech a všech věcech kolem nich? No děláme to pro Vás maminky, takže Vy jediné můžete pochopit, jak náročné to při dětech bylo. A to vše za 2-3 měsíce. Naštěstí jsem na to, ale nebyla sama. Nekonečný dík patří právě kamarádce Romaně, která mi se vším pomáhala a udržela Berana u nápadu, aby ho dotáhl konečně jednou do konce a k realizaci. Díky!

Já stále i v dnešní době věřím tomu, že když někdo něco dělá poctivě, čestně a srdcem, že má šanci na úspěch. Teď už je to ale na Vás!

Pokud jste dočetli až sem, pak máte můj velký obdiv. 🙂 A rovnou můžete mrknout na eshop.

El Deník – tzv. eliminační deníček

A jsme zase v tom (ale né v tom, v tamtom)! Lítáme potřetí v eliminační dietě i s třetím mimišem! Tentokrát se ale nedám zastrašit a mám v plánu jít na to dle svých ověřených metod. Rozhodla jsem se Vám tu cestu přiblížit den po dni, možná to i mě pomůže… přežít to peklo znovu! Každý den budu přidávat záznam, co jsme zavedli za další potravinu a jak vše postupuje! Snad jednou někomu pomůže až to bude číst! 😉

Výchozí stav: ekzém nemá, ale hlen ve stolici a dle potravin se osypává na tvářičkách.
Vyřazené potraviny: mléko, vejce, sója, lepek, rajčata, kuřecí maso, hovězí maso, krůta
Potravinové doplňky: probiotika, Quercertin, Zinek a.. oregánový olej (pouze na 14 dní).
Začátek diety: 10. 12. 2018

DEN 1. – Začínáme

Ráno jsem vynechala probiotika a rovnou nasadila Enterosgel na bázi křemíku zbavuje střeva všech patogenů a nevstřebává se. Dál jsem pokračovala bez snídaně, protože jsem ji neměla připravenou, ale na začátku se to ještě může. 🙂
K obědu už klasika amarant vařený ve slané vodě a pečený králík také solený, přiznám se, že jsem trochu podváděla a přidala k pečení česnek (prošel u obou dětí předtím) jako přírodní antibiotikum ničemu neškodí, snad nebude vadit.

Včera jsem se snažila dojíst zbytky a tak nějak sníst, to co už jíst nebudu moci a.. projevilo se to u syna hrozný průjem a večer osypaný obličejík mírně i tělo, věřím, že to byl rajčatový základ v omáčce.. 🙁

Děti byly upozorněné, že v příštích dnech se z mámy stane sedmihlavá křičící saň. Chtěly to dnes vidět, tak jsme hledali obrázky, snad k tomu nedojde. 😀 Večeře to samé jen víc amarantu! Prostřední syn ochutnal a už nechtěl, ani starší dcera, uff, tak jídlo mi asi ujídat nebudou.. 😀

 

Vánočky 2018: Adventní tipy na excel&ní dárky

Na Vánoce jsme připraveni! Máme pro Vás každý den jeden tip na dárek z našeho eshopu s osobním příběhem! Jestli si je nechcete nechat ujít, picněte na FB u Excelandu na To se mi líbí!! 
Tipů bude přesně 24, tak abyste ještě pohodlně stihli do Vánoc objednat

A zítra zde přibude další tip!! 😉
Navíc platí doprava zdarma do 17.12.(cena Uloženky 55 Kč bude odečtena od všech druhů dopravy) při zakoupení zboží zároveň s mateřským batohem, pro uplatnění použijte kupón “mdoprava” vložte v košíku. 

Tip 19 – Provázkový batoh

Náš provázkový batoh byl původně vedlejším produktem k produktu, který jsme zatím na trh neuvedly a zřejmě to ani neuděláme (šlo o poponášítko). Ty šílené diskuze o zdraví a drahé atesty a nervy ohledně bezpečnosti každého prodaného kusu nám za to prostě nestály. A tak se batůžek stal samostatným produktem.

Na hřiště – libo-li?

Použití je všestranné, na bábovky na pískoviště, na rychlé vyběhnutí do obchodu, na náhradní obuv, atd. Nejčastěji ho používám na peněženku a klíče, kdy celý batoh potom vkládám do velkého mateřského batohu a když potřebuji někam rychle vyběhnout vezmu jen malý batůžek. Jeho použití je všestranné a cena nízká.

Provázkový stahovací batoh Excel&

Tip 18 – Mateřský batoh Čerňoch

Když jsme s batůžky vyrazily do světa, hned ze začátku se nám dostalo sprchy o tom, jak si zahráváme s rasismem a jak můžeme pojmenovat batoh Černoch. Zde je tedy vysvětlení, batoh je ČERNÝ. Není, a nikdy nebyl v Africe, vůbec jsme tím nechtěly nikoho urazit a máme ho rády i když je černý, dokonce ani žádného Bělocha nenabízíme.

Nestrpíme žádnou diskriminaci a tak se Černochovi dostává stejné místo na slunci (rozuměj na eshopu), jako jeho ostatním kamarádům. Máme ho rádi, takového jaký je a vy zřejmě taky. Je elegantní a dobře se ladí.. k čemukoliv. 🙂 Černá je dobrá!

Mateřský a přebalovací batoh – Černoch

Tip 17 – Medvídci od Klubka

A protože medvídků a pomoci charitativní organizaci není nikdy dost máme pro Vás nově na eshopu také medvídky vyvedené v 6 barvách, ze kterých můžete vybírat a třeba je ladit i k jednomu z našich mateřských batohů.
Medvídci jsou pletené z úžasné a příjemné vlny Dolphin a jsou dělané s láskou, což je na nich poznat.

Medvídek z Klubka

Jejich výška je 18 cm a jistě Vás doma potěší. Navíc jejich nákupem přispíváte celkovou částkou spolku Klubko s nití pomáhá, necháváme si pouze transakční poplatek za dopravu, balné, poplatky bankám, atd. člověk by ani nevěřil co toho je.

Medvídek pletený Klubko s nití pomáhá

Tip 16 –  Kreativní vánoční sada

České vyřezávané dřevěné ozdoby nás nadchly, dají se různě zdobit a dá se s nimi s dětmi dobře pracovat, jenže znáte to, potřebujete koupit třpytky, pěnovku, nebo třpytivou tužku a od všeho musíte koupit celé balení + doprava nebo shánění. Proto jsme se rozhodly, že pro Vás vytvoříme tvořící sadu s vším potřebným, tak aby Vám stačilo pouze lepidlo a fixy, což doma s dětmi většinou máte, že?

Šest krásných českých ozdob

Vybraly jsme pro Vás šest krásných vánočních ozdob, které jsou vhodné k dotvoření s dětmi. Tuto činnost vřele doporučujeme, leč ještě jsme ji s dětmi nestihli, je toho trochu hodně a proto jistě oceníte, když se v tom předvánočním shonu na chvíli zastavíte a vytvoříte s dětmi něco pěkného, třeba i jako malý dáreček. Cena za sadu vyšla na 120 Kč.

Kreativní sada – Vánoční tvoření

 

Tip 15 – Hliněné (opravdové) kuličky

Vzpomínáte taky na dětství a na kuličky, skleněnky byly krásné, ale ty staré hliněné kuličky.. Nevím, jak Vy, ale já je milovala. Dokonce jsme měli důlek doma v chodbě, ale později ji rodiče zasádrovali.

Klučičí i holčičí verze

Kuličky se postupně poztrácely, ale do dnes určitě na chatě ještě pár hliněnek bude. Proto jsem si splnila sen a máme kuličky vlastní! Jsou od českého výrobce, opravdu vypalované z hlíny. Barvy jsou krásné a máme pěkné pytlíčky pro holky i kluky. Růžové jsou sametové a modré jsou džínové. Cenu jsme opět tlačily co nejníže, ale vzhledem k tomu, že jsme chtěly od každé barvy 5 kuliček cena trochu stoupla než u náhodně vybraných. Prodáváme tedy za 135 Kč. Věříme, že i Vám připomenou dětství a užijete si hru s Vašimi dětmi.

Hliněné kuličky v pytlíčku

Tip 14 – Kufřík pro malé doktory

Další srdcovka na našem eshopu. Tenhle úžasný ručně šitý kufřík od Pumilio (najdete na FB), plný opravdových i vytvořených věcí byl před třemi lety hlavním dárkem pro dceru tedy 1,5 roku. Od té doby je to jedna z nejoblíbenějších hraček obou dětí. Je možné hrát si s mámou, tátou, babí, dědou, ale také s plyšáky nebo nejmladšími členy rodiny, věřím, že i hodná zvířátka se dají ošetřit.
Kufřík je za ty roky ještě vychytanější, najdete zde opravdový stetoskop, teploměr, injekce, zkumavku, kapátka, ručně vyrobené prášky, lahvičky s léky, tlakoměr, zástěrku pro doktora, zápisník na recepty, deku na zateplení a spoustu dalšího. Jestli ještě váháte co pořídit dětem na hraní! Tohle je za mě top dárek na našem eshopu, který Vám bude sloužit dlouho. Cena za celý kufřík je 1150 Kč.

Dětský kufřík pro doktory

Tip 13 – Uzené kešu z Dalešic, sníš je jako nic

Pokud nemáte rádi mandle, pak od pana Kosa nabízíme také výbroné kešu oříšky, no a uznejte kdo by neměl rád kešu oříšky! Jen takové upozornění, z vlastní zkušenosti kešu jsou poměrně velký “ořechový” alergen u dětí. Ale jako dáreček pro nekojící jsou rozhodně výborné. Opět jsou uzené starou metodou stejně jako mandle a opět budete mít problémy je nesníst na posezení (pro matky starající se o děti na postojení někde schované).

Uzené kešu z Dalešic

Tip 12 – Mateřský batoh Námořník

Tenhle chlapík nás doslova opravdu potrápil. Protože a jelikož opravdu nic nepřeprodáváme a batohy jsme do detailů vybíraly a testovaly čtvrt roku. Tak Námořník nám ze zámoří připlul v jiné barvě. Jen pro Vaši představu, jak probíhá domluva s čínskou protistranou. Vybrali jsme modrou barvu (světlá džínová boží), objednaly, zaplatily a vyžádaly vzorky na focení expresem než připluje loď s nákladem. Jenže místo nebesky modrého připlul expresem Námořník, začalo několik kol domlouvání a výsledkem bylo, že tenhle který nabízíme je dle čínského označení světle modrý!! A ten náš (měli jsme i vzorek) mají oni označený jako světle zelený!! Ale což s Námořníkem jsme se sžily a mohlo to dopadnout hůř, kdyby připluly opravdu ty světle zelené. 🙂 Jeho výhodou je, že je decentní a i když v místnosti vypadá tmavě na denním světle svou námořní modř umí rozbalit! Potěšíte s ním maminky, které mají rády modrou barvu. 🙂

Mateřský a přebalovací batoh – Námořník

Tip 11 – Kreativní sada Mikuláš, který neztratil plášť

Neztratil protože ho měl krásně malovaný a vůbec byl celý dřevěný. A protože už čerti pomalu klepou na dveře, je tu další krásná kreativní sada od českého obchůdku Ozdoby ze dřeva. U které si s dětmi užijete legraci.
Opět čtyřletá zvládla s přehledem a dvouletý s dopomocí také. Mladšího nejvíc bavily nýtky na ruce – montování a trápila ho berla, kterou zatočil moc. Na vybarvení jsme použili fixy. Vytvoříte si tak krásnou Vánoční dekoraci a užijete si čas s dětmi třeba právě při vyprávění, jak to s tím Mikulášem je. Seženete u nás na eshopu za 35 Kč.

Kreativní sady Mikuláš

Tip 10 – Silnice na doma i na cesty

Pro malé i velké milovníky aut nabízíme podložku pro auta, ale i pro děti se silnicí. Tato podložka pochází z české dílny Poctivé šití. Je kvalitně zpracovaná, ve velikosti 65×46 cm, dá se jednoduše složit, do batohu vložit, přibalit pár autíček a vzít kamkoliv na cesty s sebou.

Jedééém!

Určitě si říkáte, že když bude cestovat s Vámi bude brzy špinavá?! To ale není problém, je možné ji prát v pračce dokonce na 40°. Kde končí silnice můžete z Dupla přistavět garáže, přidat koleje atd. fantazii se meze nekladou. Hezký vánoční dárek pro malé automobilisty.

Podložka silnice pro auta

Tip 9 – Lifefood živá čokoláda – raw vegan mňam

Už jste slyšeli o tom, že čokoláda někomu zachránila život? Mě se synem jo, doopravdy, vážně! Na eliminační dietě jsme skončili na 5 potravinách z nich jedna, která mi dodávala energii byla právě tato čokoláda, dokonce i roční Petík měl jeden z prvních příkrmů tuto skvělou hořkou čokoládu s banánem (skoro nic jiného jíst nemohl). Musím přiznat, že skoro rok jsem ji nekoupila, ale teď když začínáme s dietou nanovo. Je to neskutečná lahoda, vážně ji doporučuji, i těm co nemají rádi hořkou čokoládu. Tahle je prostě jiná, opravdová a živá!

Skvěle chutná v kombinaci s banánem 🙂

Opět se snažíme přinášet ji za výhodnou cenu, proto ji na eshopu naleznete za 60 Kč. Lifefood má celou řadu dalších výtečných výrobků, které snad postupně také zařadíme na eshop, klidně si pište, co konkrétně byste ocenili.

Lifefood Bio VEGAN Raw 80% čokoláda

Tip 8 – Kreativní sada – advent s andělíčkem

Toto je jeden z posledních výrobků, které jsme na eshop před Vánocemi dotlačily. Dlouho očekávaná kreativní sada dorazila a  my ji s dětmi hned odzkoušely. Udělali jsme si tvořivé odpoledne. Pro čtyřletou dceru to byla opravdu zábava a vybarvila svého andílka i Mikuláše krásně, u dvouletého to ještě tak veselé nebylo, po chvíli pobíhal všude kolem, ale výsledek si hned uložil do kufříku a odešel s ním “do práce”.

Andělíček má pohyblivou ručku, kterou si můžete každý den posunout a vidíte, jak čas do Vánoc utíká (pro Vás) a pro děti jak se vleče.

Výsledek od čtyřleté dcery

Tento výrobek pochází z české dílny a je to na něm znát, jednotlivé detaily adventního kalendáře na Andílkovi jsou opravdu vychytané! Krásně se na dřevo kreslí fixami, další jsme ještě nestihli vyzkoušet, navíc to šlo opravdu krásně! Výsledek můžete posoudit sami, doporučujeme k ukrácení dlouhých adventních chvil. Tuto sadu seženete v eshopu za 35 Kč!

Kreativní sada Advent – andělíček

Tip 7 – Pletený medvídek od Klubka

Tento krásný medvídek s námi bydlí už téměř rok, a to jich přišlo pouze 10 kusů. Je s láskou vyrobený z Dolphin vlny, kdo ji znáte jistě vítě, jak je jemná, a proto příjemná. Tyto medvídky jsme začaly prodávat společně s mateřským batohem, protože jsme chtěly nabídnout i něco více než naše výrobky. Kdo si netvořil sám eshop, netuší co je s tím práce, proto než vše dobře šlapalo a fungovalo utekl skoro rok!! Dnes už další produkty přijímáme a prodáváme. Ovšem tenhle medvídek má vlastní příběh!

V mateřském batůžku se nejlépe vyjímá v kapse na pití pro maminku

Prodáváme jej pro spolek Klubko s nití pomáhá, je to neuvěřitelná organizace hodných a milých lidí, které spojuje touha pomáhat a značná šikovnost. Převážně jde o ženy, které šijí a pletou hračky a jiné výrobky, aby pomohly dětem v kojeneckých ústavech, dětských domovech, azylových domech a dokonce i domovech pro seniory. Jsou to lidé se srdcem na správném místě a jsem hrdá, že můžeme jejich výrobky prodávat, i když se to zatím moc nedaří, věřím, že do budoucna zde potenciál je protože jejich výrobky jsou krásné a poctivé a navíc tím pomůžete tam, kde je opravdu třeba. Doporučuji přidat se do skupinky na FB a sledovat ty krásné příběhy pomoci a solidarity!

Medvídek pletený

Tip 6 – Mateřský batoh Losos

Možná se ptáte, proč máme mateřské batohy jako samostatné produkty, co se dá dělat, je to naše první vlaštovka a taková vlajková loď, co se podnikání týká a dá se říci, že ke každému z nich máme vztah! 🙂

A jdeme do práce! 

Třeba Lososa jsem si prosadila a vybrala já, co naplat, že je v rámci prodejů Popelkou. Mně osobně zaujala veselá barva, která se také hodí ke všemu jak k černému kočárku, tak k šedému a stejně tak k jakkoliv jinak podobně bláznivě barevnému. Lososem určitě potěšíte maminku, která nemá ráda šeď a tmavé barvy a ráda se směje. 😀 Jeho zrádnost je v tom, že jde špatně vyfotit – jinak vypadá v místnosti a pod zářivkou a úplně jinak na denním světle. Jeho barva je tak něco mezi oranžovou a růžovou, takže pro muže, kteří rozeznávají základní barvy – je to Losos! 🙂 U všech našich batohů klademe důraz na to, aby byl batoh všestranně použitelný, můžete si jej tedy s klidem vzít na hřiště, do herny, ale ostudu Vám neudělá také v kavárně nebo v práci.

Mateřský a přebalovací batoh – Losos

Tip 5 – Uzené mandle z Dalešic

Toto je už celkem stálice v našem e-shopu, jsou doslova návykové a já jsem je objevila náhodou v jednom nejmenovaném farmářském obchodě, kde jsem je jen tak přihodila do košíku. Doma jsem na ně pořád chodila a chtěla jsem se do obchodu hned vrátit pro dalších 10 balíčků. 🙂 Pak jsem našla účtenku a zhrozila se, ten balíček stál téměř 100 Kč, další nákupy už neproběhly. Byly ale tak dobré, že jsem se pídila po výrobci a velmi mě potěšilo, že pan Kos je vyrábí starou technikou uzení bez přidaných chemických látek! Zkusila jsem mu napsat, že bych takový produkt měla také ráda na eshopu pro maminky na mateřské, které každou chvíli honí mlsná a musí se schovávat do špajzu. 😀

Bezkonkurenční uzené mandle

Domluvili jsme se a tak je možné mandle u nás koupit za 65 Kč za balíček, jsou opravdu výborné! 🙂 Určitě jsou i vhodným dárkem pro všechny labužníky! 🙂

Uzené mandle z Dalešic

Tip 4 – Český šitý adventní kalendář

Další srdcovka, tento nádherný adventní kalendář od U Vincenta používáme již dva roky pro obě děti. Náplně byly různé kartičky s úkoly, malé drobnosti, čokoládka, sušené ovoce, atd. Co nejvíce oceňujeme jsou typické české vánoční motivy a univerzální velikosti kapsiček, kam se vejde opravdu ledacos.

Pár tipů do adventního kalendáře, co donese andělíček k nám

Kalendář je možné zavěsit za stužky například na židli, kam malé děti dosáhnou nebo provléci tyčku a kalendář zavěsit libovolně (první rok jsme ho podpírali kartonem).  Jednotlivé dárečky dává andělíček každý den ráno, nejhorší je nezapomenout!! 🙂 Cena tohoto úžasného kousku je 1 050 Kč, cena je sice vyšší, ale využijete ho na celé dětské období a budete se k němu jistě rádi vracet, tak jako my!

Český šitý adventní kalendář červený

Tip 3 – Dětské rukavice prstové

Loni bylo téměř nemožné získat malé dětské prstové rukavičky. Naše obě děti je milovaly a nesnášely palčáky. Sice jsou náročnější na obléknutí, ale dítě neztratí své prstíky. Pro dceru jsme měli jedny dovezené z Anglie byly teploučké a krásně měkké, nosil je i syn, i když byly holčičí a tak jsme jich pár do zásoby nakoupily a prodáváme dál za 40 Kč pár.

Ruce v teple! 

Dětské rukavičky to je samostatná kapitola – něco jako pračka a ponožky. Neustále je hledáte nebo jsou zašpiněné. 🙂 Proto doporučujeme raději zakoupit více párů. 🙂 Přeci jen zima ťuká na dveře a dětské ručičky by měly být v teple a připravené na sníh! 🙂

 

Dětské prstové rukavice menší 10 cm

Tip 2 – Kousátko pro miminka

Pokud máte miminko nebo chcete obdarovat někoho s malým miminkem je tohle kousátko ideální. Vyrábí ho maminka z certifikovaných materiálů, dřevo je lehoučké – ideální pro kojence, i když se klepne do hlavy nebolí to. 🙂 Dětské ručičky si trénují jemnou motoriku a miminko zaujmou veselé pastelové barvy. Kousátko si můžete jednoduše navléci na svou ruku, abyste ho nehledaly.

Slušivý doplněk i pro mámy 😉

Náš dvouměsíční zatím trénuje úchop a většinou vypadne někde cestou do pusinky, ale je to oblíbená hračka, kterou může na svou ručičku nandat a nemusíme se bát, že vypadne při přenášení mimiho. 🙂 Věřím, že bude oblíbená i do budoucna! Cena kousátka je 165 Kč a je vyráběno z materiálu

Dřevěné kousátko pro miminka

Tip 1 – Moo Free VEGAN adventní kalendář 

Tento adventní kalendář byl jedním z prvních produktů, které jsem chtěla na eshop zařadit a kvůli kterému eshop otevřít. Jenže se nedařilo domluvit s prodejcem, a tak jsme letos šly na jistotu přímo k dodavateli ve Velké Británii a objednaly pár kalendářů na zkoušku, cena je bohužel i tak vysoká, a to se díky dobrému kurzu povedlo ji snížit ještě o 10 Kč z původních 200 Kč na 190 Kč. Tím jsme dosáhly cíle nabídnout tento veganský adventní kalendář nejlevněji na trhu.

Důmyslně zabalený, aby čokoládky nevypadaly!

Ale proč je tak výjimečný?! Je z čokolády, která je vyrobena z kvalitního kakaa a rýžového nápoje, má jedinečnou chuť, která se věrně podobá té pravé mléčné čokoládě, díky čemuž si vánoční adventní čokoládky mohou užít i děti, které trpí ABKM či ty, které se stravují vegansky.

Já osobně jsem tento kalendář sháněla před třemi lety, aby byl sehnatelný na internetu přes eshop to byl tenkrát jenom můj sen, povedlo se mi ho sehnat díky FB a skupince o alergiích při kojení. Dodnes si pamatuji, jak jsem se těšila, když jsem si ho jela vyzvednout, že pro dceru budu mít adventní kalendář, který pamatuji i já z dětských let, a to takový, aby ji zdravotně neublížil a mohla zvesela mlsat! 🙂 Dcera byla opravdu nadšená a chtěla sníst všechny čokoládky hned! Jaké překvapení.. :-

Moo Free VEGAN adventní kalendář

 

 

Mateřský batoh – v každém věku jste maminkou!

Často se nám množí dotazy na batůžek, že je pěkný, ale do jakého věku dítěte je vhodný? Přijde nám to úsměvné, protože matkou se člověk stává po narození dítěte a pak už jste matkou tak dlouho dokud nemáte vnoučata (i tak matkou nepřestáváte být). Udělejte si radost naším batůžkem! 🙂

I se dvěma většími dětmi (teď dokonce třemi) oceňuji možnosti batohuorganizaci kapes, možnost vzít všem dětem pití a mít je dobře dostupné, batůžek který je lehký a nepromokavý, kapesníčky na utření dětských ručiček od zmrzliny, zadní přístup k věcem na dně batohu a mnoho dalších!

Batůžek je elegantní a je možné ho vzít i s sebou do práce, určitě Vám nebude dělat ostudu jako například mateřská přebalovací taška.. 😉

My máme batoh pro všechny mámy!! Na věku Vašem ani dětí nezáleží! 😉

Možná batůžek ocení k třeba právě Vaše maminka. 😉

Neváhejte od 17.11. budeme mít dopravu s mateřským batohem přes Uloženku zdarma!! A my Vám ji dáme na měsíc, žádné dny dopravy! 🙂

V košíku použijte slevový kód “MDOPRAVA” odečteme Vám 55 Kč ze všech druhů dopravy, Uloženka je tedy zdarma!

Projekt Maminky maminkám – představení a pozvánka

Milé maminky (i tatínci, ale hlavně maminky),

ráda bych Vám v tomto příspěvku blíže představila, co stojí za názvem a projektem Maminky maminkám, o kterém se zde na stránkách nebo na FB občas dočtete a taky co to může znamenat konkrétně pro Vás.

 1. Vychytávky pro maminky i děti
  Zajímavé produkty, které jsme i my maminky otestovaly a dáváme jim palec nahoru. Takové produkty jsou občas dražší, protože jde o ruční výrobu (a jak víme ruční práce, čas a materiál jsou drahé).
 2. Spolupráce s maminkami, které něco vyrábí 
  Rády bychom Vám nabídly možnost nabídnout své produkty na našem eshopu s nízkou marží, tak abyste mohly rozšířit portfolio svých zákazníků a pořád se Vám to vyplatilo. Snahou je maximalizovat Váš zisk a vzít si pouze transakční poplatek (za dopravu k nám, distribuci, atd.). Možnosti skladování jsou značně omezené, a proto se ze začátku domluvíme na jednom až dvou vybraných produktech a odkoupení menšího množství.
 3. Provizní spolupráce při prodeji výrobků
  Maminky, už jste někdy hledaly práci při mateřské dovolené?! My ano a víme, že většina nabízených věcí jsou “podvody” nebo tzv. MLM neboli letadla. Nabízíme možnost spolupráce při prodeji vybraných výrobků s tím, že pod svým osobním kódem budete moci maminkám v okolí poskytnout z daného výrobku slevu a pro Vás se započítá provize. Tato provize není ničím vázaná – vyplácíme jakoukoliv částku. Individuální domluva je možná, samozřejmě také podpora, abyste mohly pod svým kódem prodávat.
 4. Dobroty 
  Zaměřujeme se i na lokální výrobce potravin – pro děti i maminky (např. uzené mandle jsou luxusní na tajné ujídání ve špajzu). Dále doufám, že se zde objeví také zdravé potraviny a potraviny pro děti s potravinovými alergiemi.

Pokud Vás zaujala nějaká možnost spolupráce nebo znáte někoho ve svém okolí neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: ludmila.malinova@exceland.cz.  Určitě se domluvíme.

Více informací bude brzy následovat – ideálně se přidejte na náš FB, aby Vám neutekly žádné novinky, které pro Vás máme.

A proč to všechno? Inspirace přišla od pana Wericha, určitě všechny známe písničku Ten umí to a ten zas tohle, je taková trochu gendrově nevyvážená, a tak na počátku projektu vznikla lehká úprava textu (zatím text možná jednou bude zhudebněna):

Ta umí to a ta zas tohle

Slavné mámy, vzácné matky, slovutné mamičky, paní máteře,
analytičky, geoložky, pokladňačky, astroložky,
paní docentky ekonomie, psychologie, zoologie,
dětí zlobivých, dětí ječivých, dětí latentních,
maminky dětí patentních, matky od hrnce, zkrátka inteligence:

Tady je sestřička, úča, kuchařka, a ta, co zakazuje, tak ta bude zákazník.
a tady služka, pradlena, kamnář, zatopit umí máma v krbu, a tak je kominík.
Ta staví silnice, ta žehlí košile, ta krmí slepice, ta peče cukroví.
Ta umí to a ta zas tohle, ale na mateřské toho máme moc.

A tu je psycholožka, uspávačka, taxík: “Já jezdím dolů nahoru a ničím nudu”
a tady binec, drobky, talíř, “Já hledám hračky, boty, denně dudu za dudu. “,
prádlo je na šňůře, děravé kalhoty, do vázy dej růže, zašij ty kalhoty..
Ta umí to a ta zas tohle, ale na mateřské toho máme moc.

My všechny budem na tom lépe, když dáte rady nám a my vám dáme své rady,
když všechny spát dnes nepůjdem, tak budeme mít všechny všechno brzy hotovo.
I čistší ulice a tvrdší okovy, kuřata, slepice, pečivo, cukroví.
Když ta dá to a ta zas tohle, tak všechny dohromady budeme mít dost.

Továrny na kůže, peníze na boty a do vlasů růže a nový kalhoty
a olej na stroje a stroje na práci a práci bez boje, po práci legraci
a slunce dost a dost pro staré, pro děti a děti pro radost a radost pro děti.
A budem společně každý den luxovat a budem společně své děti milovat.
Když všechny spát už vůbec nepůjdem, tak budeme mít všechny všechno hned dnes hotovo.

Maminko, kde máš miminko aneb proč není spoKOJENÉ?

Milí příznivci,

mám pro Vás radostnou zprávu, narodil se nám další syn, při té příležitosti vystavuji 20% slevový kód na vše na eshopu, a to s  kódem VJ2018 (vkládá se v pokladně eshopu).
Třetí děťátko je opravdu za odměnu, protože už jako ostřílené matky naprosto přesně víte, co a jak a nebojíte se na novorozence sáhnout (jako u prvního).

Pobyt v porodnici mě dovedl k myšlenkám, které by měla vědět každá maminka, především svého prvního miminka, a to že už v porodnici na Vás dva čeká spousta pastí. Tak vznikl tento článek.

Stejný pokoj na oddělení šestinedělí ve mně vyvolaly silné vzpomínky na pobyt s první dcerkou. Rovněž chování sestřiček k ostatním dvěma maminkám, které tam s námi pobývaly. Běžná praxe v porodnicích, často s fatálními následky pro kojení a vůbec spokojenost Vašeho miminka.

Na co si dát pozor:

 1. “Maminko, my Vám to miminko přineseme ráno, ať se v klidu vyspíte. To víte, potom už se nevyspíte!”, no a pokud jste jako prvorodička zatvrzelá a nechcete, dodají: “No ono bude blinkat plodovou vodu, raději ho dejte k nám!”
  Představte si, že jste novorozenec, celou dobu jste byli někde namačkaní a cítili jste se v bezpečí, v teple, s plným bříškem. Najednou jste vpadli do studeného světa a všechno je jinak. Pokud pominu veškeré fyziologické děje, které se v těle novorozence odehrávají během prvních okamžiků na světě. Jedině co potřebuje, cítit svou mámu, cítit doteky, cítit že je v bezpečí, slyšet tlukot srdce, které zná, slyšet hlas, který zná a který ho uklidňuje, prostě nepotřebuje nic než “Mámu”!
  Co myslíte, že se s dětmi na oddělení šestinedělí děje, když je tam necháte přes noc?! Ano, novorozenec sice hodně spí, ale když zrovna nespí, zoufale pláče o pomoc, které se mu od sester rozhodně nedostane, víte proč? Tam je totiž jen další uzlík, který nikoho nezajímá, a tak prožije první noc. A protože sestřičky mají rády klid (od srdcervoucího pláče) je běžnou praxí, že dostane novorozeně nějaký dokrm (a už jedeme v alergiích).
  A co se děje s mámou bez miminka, věřte mi, že budete dělat všechno jen ne spát, porod je natolik důmyslný proces, že se Vám vyplaví tolik endorfinů, které Vám spát prostě nedovolí (navíc jste na oddělení šestinedělí, kde v noci každou chvíli pláčou jiná miminka – pořád).
  Druhý den Vám miminko donesou, až se sestřičkám bude chtít, často čekáte dloouho. A maminko, teď zkuste kojit, tu maličkou zlomenou bytost, která si prožila po porodu další peklo v podobě osamění, prázdna a chladného světa
  Nechce se přisát? Ale to je v pořádku, každé novorozeně má zásoby na 48 hodin, to je v pohodě, zkoušejte to a buďte v klidu. Jenže miminko pláče a odtahuje se a přisát se nechce, i když přece každý savec má sání jako základní reflex! A tak miminko zoufale pláče a maminky, vůbec netuší co se svým miminkem dělat jako by někdo přetrhl to kouzelné pouto!
  Sestřičky se snaží pomoc a radí – jak správně kojit, jenže miminko neustále odmítá, čím déle to trvá, tím těžší je pro malého novorozence se přisát, protože prsa jsou nalitá a už není snadné se přisát, i kdyby miminko chtělo.
  Opět tu jsou sestřičky a rády pomohou s dokrmem, tím ovšem pomohou tak sobě a ostatním maminkám na pokoji, že bude chvíli klid, než bude maličké znovu plakat s bolestmi bříška. Ochotně Vám poradí, co vše si máte nakoupit, kojící kloboučky, odsávačku, raději rovnou umělé mléko s lahvičkou, atd.
  Maminky končí úplně vyřízené, rozčílené, cítí se neschopné kojit své dítě a miminko neustále pláče. Propast se prohlubuje a hledání cesty ke svému prvorozenému je těžší a těžší.
 2. Svázané ruce 
  Další běžnou praxí je svazování ručiček novorozenů plenou a ještě do zavinovačky. Argument je, aby se nepoškrábali nebo dokonce “on to tak má rád, cítí se jako u Vás v bříšku”.
  Asi ne, představte si to miminko v bříšku a vzpomeňte si na pár ultrazvuků, nevím jak Vaše děti, ale moje tedy vždy měly okolo hlavičky ručičky, často dumlaly prstíky, chytaly se za hlavu atd. Ty ručičky pro ně jsou jakási jistota, něco čím se miminko uklidňuje. A teď si představte, že vyleze ven, vše se změní a ještě mu svážou ručičky. Už první dcera byla natolik silná, že si ručičky vždy brzy vyndala i když jsem dbala doporučení a po každém přebalení je zabalovala do té pleny do zavinovačky. Po pár dnech (ještě v porodnici) jsem přestala a dcera byla hned spokojenější, to se nedá říci o sestřičkách a doktorech. U obou synů to byla první věc, co jsem udělala, když se ke mně dostali.
  A k tomu poškrábání – ano, škrábnou se, ale to, že jim budete zavazovat ruce nebo jim dávat rukavičky ničemu nepomůže – jednoho dne je sundáte a stejně se poškrábou. Naopak pokud se škrábne novorozeně, rychle se naučí, že si má dávat pozor, navíc se kůže novorozence zázračně rychle hojí a za pár hodin není nic vidět.
  Důležitá věc, kterou novorozeně ručičkami signalizuje (saje a dumlá ručičku), že má hlad! Jak zjistíte, že má dítě hlad, když neumí mluvit a je svázané? Takto rovnou zjistíte, že je dítě hladové aniž by mělo takový hlad, že by muselo plakat.
 3. Dítě v posteli
  V porodnici nejste na dovolené, není to ideální místo pro čtení knih nebo korzování po chodbách. Je to prostě čas vytyčený pouze pro Vás a Vaše miminko. Buďte s ním co nejvíc, nemusíte vůbec nic, jen je důležité být tu jen a jen pro Vaše miminko. Pokud můžete mějte ho neustále u sebe v posteli, v náručí, na klíně, jak jen to jde. Potřebuje kontakt, potřebuje Vás cítit, teplo, hlas, srdce – prostě svou MÁMU!
  Velmi často se, ale setkáte s negativní reakcí sestřiček i doktorů, protože postel, ve které s miminkem jste – je – INFEKČNÍ!! Představte si to a Vy do toho položíte své dítě! Ano, pokud to půjde, opravdu nedávejte miminko do části postele, kde se mohou objevit očistky. Ale i kdyby – pochází ze stejných míst jako ono miminko, ale pšt, to raději nikomu neříkejte! 🙂
 4. Technika kojení
  Nesmírně důležitá část je technika kojení, každá sestřička radí něco jiného. Nejjednodušší rada, kterou jsem dostala s první dcerou od paní, která už měla druhé dítě a viděla naše zoufalé pokusy – “kojte, tak aby miminko bylo vždy kolmo pusinkou na prso”! Na radu sester jsme zkoušely všemožné psí kusy od rugbyového držení přes další a další držení.
  Opravdu osvědčená a výborná “poloha na kojení” je vleže, plně naplňuje požadavek: “kojte tak, aby kojení bylo příjemné Vám i Vašemu dítěti”, vleže se dobře kojí, protože vše je nastaveno, jak  má být včetně kojence kolmo na prso a navíc bonusu, že po kojení můžete v noci rovnou usnout a spát do dalšího kojení. 😉
 5. Dieta při kojení
  Ohromně se mi osvědčilo vynechat kravské mléko při kojení, ušetříte si spoustu probrečených hodin Vašeho miminka. Kravské mléko je jedním z nejčastějších alergenů, které kojence dráždí a způsobuje koliky. Je dobré nahlásit bezlaktózovou dietu ještě před nástupem do porodnice, protože strava kojící matky bude v porodnici založená na mléčných výrobcích!!
  Samozřejmostí je vynechat jídla nadýmavá, pálivá a citrusy. Nikomu nepřeji zažít koliky a pláč malého miminka z důvodu špatné diety – kravského mléka.
  Pokud už by Vás potkal dokrm, trvejte na mateřském mléce a ne na umělém mléce. Většina porodnic je na to vybavená mléčnou bankou. 

  Třetí dítě – co je jinak
  Své třetí miminko už jsem nedala z ruky, setkala jsem se samozřejmě s nepříjemnými poznámkami od sestřiček, ale víceméně to respektovaly.
  Od první chvíle jsme byli spolu a užívali jsme si to, pokud plakal stačilo na něho mluvit, hladit a téměř okamžitě se uklidnil a přestal.
  Celou dobu jsme byli v kontaktu, ze začátku jsou doteky pro novorozence nové, často se vystraší, kdo na něho sahá, přeci jen tam odkud přichází přímý dotek nezná. Ale velice brzy si hlazení oblíbil a bylo vidět, jak se nastavuje a usmívá. Když mluvím o kontaktu, ano, byl se mnou v té infekční posteli a ano, opravdu jsem ho nezalehla ani neshodila z postele (samozřejmě byl ze své strany zajištěn zabržděnou postýlkou).
  Třetí syn se přisál hned na sále a dokonce se nechtěl ani pustit, protože jsme hrozně spěchali a museli ze sálu odejít, sestřička ho “odpojila”, takže už z porodního sálu jsme odcházeli s ragádou na prsu. Od té doby se už nechtěl přisát, zkoušeli jsme jak jsem viděla, že si dává ručinky do pusinky. Hodně spinkal až v noci (tu první noc!) se probudil a dumlil ručičky a hned se přisál, překvapilo nás asi oba, že šlo mlíčko. Za hodinu se vzbudil znovu a opět měl mlíčko a za další hodinu znovu. Tu první noc!! Tu noc, kdy jsem měla podle sester odpočívat a synek plakat někde sám. Rozkojil se tak, že jsme odcházeli už třetí den s přírůstkem na váze 160 g za den!! První dny jsme trávili výhradně spolu, neustále v blízkosti i doma, aby si zvykl na nové prostředí a na to, že máma je pořád s ním.
  Výsledkem toho všeho je spoKOJENÉ miminko, které krásně papá, dobře spinká a téměř nepláče, a to za to stojí přeci.. 😉

Slevová akce Exceland! Užijte si výlety naplno!

Už dlouhou dobu jsme pro Vás připravovaly akci na nejmenovaném slevovém portále, ale bohužel i když jsme se snažily sebevíc, největší “sleva” by to byla pro onen slevový portál vzhledem k jejich poplatkům.

My raději Maminky maminkám, a proto veškerou slevu, ze které by 2/3 připadly slevovému portálu raději nabídneme Vám. Dostali jsme se na slevu
30 % z prodejní ceny a ještě Vám k objednávce přidáme háky na kočárek zdarma.

Bylo potřeba tuhle akci trochu omezit,  a proto máme připraveno od každé nabízené barvy 50 ks s touto cenou. A o jaké barvy jde? Za pouhých 700 Kč koupíte Lososa nebo Černocha. Více fotek a informací u jednotlivých produktů přímo na eshopu.

Jestli náš batoh ještě neznáte, zde je krátké představení:

Představujeme Vám mateřský batoh Exceland, který z Vás udělá super mámu. Nevěříte? Mrkněte na vychytávky, které náš batoh pro Vás nabízí: 

– je nepromokavý, tato vlastnost Vám zajistí také snadnou údržbu – zmrzlina, přesnídávka nebo svíčková z batohu zmizí pouhým otřením vlhkým hadříkem, v případě potřeby je možné batoh vyprat na 30°

lamelový vstup do hlavní kapsy, díky nim se nezavírá a může v něm snadněji hledat, a to i jednou rukou

– je výborně organizovaný – v hlavním prostoru batohu najdete 4 velké kapsy, které umožní snadnou organizaci věcí v batohu

– má zadní vstup dospodu hlavní části – už nikdy nebudete zoufale hledat a přehrabovat obsah batohu či přebalovací tašky

– u zadního vstupu je oboustranně nepromokavá kapsička na zip

– v rámci hlavního prostoru je k dispozici karabina na klíče a ještě jedna kapsička uzavíratelná na zip

boční kapsa s prostupem na kapesníčky/vlhčené ubrousky – při nehodě se zmrzlinou už nemusíte ani batoh sundat ze zad

– druhá boční kapsa pojme nápoj o objemu až 1,75 litrů

– přední kapsa má 3 termo výztuže na lahvičky – do kapsy se vejdou různé lahve pro různě staré děti a dokonce i plechovka piva pro tatínky nebo ovocné nealko pivo pro maminky 😉

– batoh je možné díky patentce uchytit na kočárek 

Dále také upozorňujeme na novinku v našem sortimentu – uzené mandle a uzené kešu z Dalešic – jsou výborné! Klidně si je na zkoušku přihoďte do košíku.. 😉

Ať už náš batoh již máte nebo si ho koupíte, přejeme Vám krásné léto prožité s Vašimi nejmilejšími!!

Ohlédnutí za veletrhem For Kids 2018

Čtyři veletržní dny utekly jako voda a každý byl úplně jiný. Vzhledem k tomu, že máme s Romanou obě malé děti, nezvládly bychom veletrh nebýt Michala, který nám velmi vydatně pomáhal. Shodneme se, že nás všechny veletrh bavil, rádi jsme s Vámi potkávali a představovali náš batoh.

Musím ocenit obrovskou píli kolegů, díky které veletrh dopadl a dopadl celkem dobře. Nikdo kdo na veletrhu nebyl a nezařizoval si vše sám, neví, jak náročné to všechno bylo. Nakonec se vše podařilo a v sobotu už jsme měli vyladěný stánek podle našich představ a omezení (hlavně finančních a časových).

 

Na veletrhu kromě slevy proběhla také soutěž, která již zná své výherce, viz následující obrázek. Všem výhercům gratulujeme a budeme zasílat e-mail ohledně předání.  A o co jsme soutěžili? Každý den o jednu krásnou velkou ovečku, jejíž výtěžek jde celý spolku Klubko s nití pomáhá a za celý veletrh o jeden batoh dle výběru.

Rádi se s Vámi budeme i nadále osobně potkávat a věříme, že Vás náš batoh nadchne tak jako nás.

Exceland na veletrhu For Kids 2018

Exceland už není v plenkách, roste rychle a je z něho batole. A tak jsme se dobatolili až na veletrh For Kids, kde se s námi můžete již od zítřka, 12.4. do neděle 15.4. 2018, potkat. Rádi Vás uvidíme a ze soutěže na FB nám ještě zbylo pár volných vstupenek, pokud zvažujete zda se na veletrh zajít podívat napište nám, bude-li čas, rádi Vám vstupenku zdarma zašleme.
Je to náš první veletrh a tak prosím omluvte drobné chybičky a nedostatky, velmi pečlivě jsme se na Vás připravili. Přijďte se podívat na batohy na živo, vyzkoušet si je, popovídat, dát dětem lízátko a tak vůbec, celý veletrh je pro děti uzpůsobený a věříme, že i nejmenší návštěvníci si zde přijdou na své.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Najdete nás v hale 1 stánek A03.

Váš Exceland